Poškozená trampolína není bezpečná

Ačkoliv vypadá na trampolíně kryt pružin spíše jako hezký doplněk, má tu svou nezastupitelnou funkci. Vlastně hned několik. Je to prostě nezbytný doplněk každé zahradní trampolíny. Zejména, pokud na ní skotačí děti.

zahradní trampolína střední velikosti s modrým ochranným krytem

Investovat do krytu pružin se rozhodně vyplatí. Kromě svých „ochranitelských funkcí“ má ještě také za úkol trampolínu zkrášlit. Pokud se vám kryt pružin poškodil, pak neváhejte a vyměňte jej za bezvadný.
Jestliže dovolíte, aby na pružiny každou chvíli pršelo, svítilo nemilosrdné slunce a působili další neblahé vlivy, pak budou pružiny podléhat snadno korozi anebo se dříve unaví a bude zapotřebí je vyměnit. A proč si zbytečně nechat vytahovat peníze z kapsy, dokud to není bezpodmínečně nutné?

Dostatek náhradních dílů u kvalitního výrobce

Kryty pružin se staly nedílnou součástí trampolín od moderních výrobců. I podle tohoto doplňku poznáte, jestli je ten vámi vybraný výrobce solidní. Pokud ano, pak mu bude jistě záležet na každém zákazníkovi natolik, že bude dbát o jeho bezpečnost.

dítě skákající na zahradní trampolíně

  • Pokud chcete životnost samotných pružin ještě o něco více prodloužit, pak se doporučuje přibližně dvakrát do roka je promazat obyčejnou vazelínou.
  • Ta vytvoří na kovu ochranou vrstvu a nedovolí zahájení korozního procesu.

Nezapomeňte, že jen trampolína v bezvadném stavu je pro vaše nejbližší bezpečná.Proto je nutná pravidelná kontrola všech součástí. Jakmile některá z nich už přestává plnit svou funkci, pak je zapotřebí tento díl hned vyměnit.

  • I podle toho se dá poznat kvalitní výrobce.
  • Má totiž vždy veškeré náhradní díly k dispozici.

Vaše trampolína tedy může bez problémů fungovat ještě dlouhé roky a přinášet vám i vašim dětem jen radost.