Kde se vzaly ZONKY?

V poslední době můžete vídat reklamu na Zonky.cz téměř všude, přitom už tahle „společnost“ u nás funguje už od léta minulého roku, a muži se možná budou divit, ale ředitelkou je žena, konkrétně Lucie Tvarůžková, původním povoláním novinářka, podle svých slov se rozhodla pro založení poté, co si sama šla žádat o půjčku do banky.
růžová prasátka
Jistě nikomu z nás není pojem Zonky.cz neznámý, třeba i jen z té reklamy, ale co když se najde člověk, který si chce půjčit a banka ho odmítne, protože už třeba dluhy má, nemá pro banku dostatečný příjem apod., a zkusí se obrátit na Zonky.cz, jak to vlastně celé funguje, když v reklamě slyšíme jen „lidé půjčují lidem“, co si pod tím konkrétně můžeme představit?
Princip je vlastně úplně jednoduchý – peníze, které si na Zonky.cz totiž půjčíte, opravdu jsou pouze od lidí, kteří jich mají dost, a mohou si dovolit půjčit. Vy vyplníte žádost, k tomu připojíte, z jakého důvodu, a na co chcete půjčit, a lidé, kteří by Vám půjčit měli, posoudí Vaší situaci, a buď se rozhodnou Vám půjčit, nebo ne, vždy se na půjčku skládá několik takových investorů, sama společnost potom rozhodne o výši Vašich úroků, v tom se právě liší od bank, že každý člověk může mít úrok i dobu splácení jinak.
pokladnička prasátko
Jak uvádí sama Lucie Tvarůžková, Zonky.cz jsou tady od toho, aby si lidé mohli půjčovat levněji, a u rozhodnutí, zda Vám lidé půjčí, hraje roli také právě lidskost, lidi, od kterých si chcete půjčit, zajímá, kdo jste a co umíte, ne jen to, kolik peněz máte na výplatní pásce.
nepodepsaná smlouva
V letošním roce na Zonky.cz přibylo nejvíc zájemců o refinancování svých stávajících úvěrů, které mají u bank, a šanci mají u Zonky.cz také lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků, ne všichni z nich, ale jak bylo již napsáno výše, lidi hlavně zajímá Váš příběh, pokud jim i vylíčíte, jak se stalo, že jste se do registru dlužníků dostali, a není to třeba Vaší vinou – spousta důvěřivých lidí šla kdysi „jen“ ručit, spoustě lidem zůstaly dluhy po bývalém partnerovi apod., i to Vaše budoucí potenciální investory zaujme. Doporučovala bych raději nic nezamlčovat a napsat svůj příběh po pravdě, ti Vaši budoucí potenciální investoři jsou právě také lidé, právě proto má tenhle způsob půjčování něco do sebe.