Kašta bělavá- lék proti rakovině

Kašta bělavá je druhem stromu, který je hojně využíván v lidovém léčitelství a stále více používán v mnoha domácnostech. Strom Kašta bělavá je oblíbený pro jeho esenciální oleje, které jsou obsaženy v jeho kůře. Stejně tak se užívají i jeho listy ve formě čajů.
Sloučeniny, které jsou v kaště bělavé obsaženy, jsou již nějakou dobu předmětem výzkumu pro nádorová onemocnění. Kašta bělavá totiž obsahuje látku zvanou safrol. Právě tato sloučenina by měla mít potenciálně destrukční účinky proti těmto typům rakoviny:
v rakovina žaludku
v rakovina jater
v rakovina plic
v rakovina jazyka a úst
v rakovina prsu
v rakovina prostaty
v leukemie
sušení čaje
Mimoto se extrakt z kůry kašty bělavé používá k léčbě parazitních onemocnění a vědci se domnívají, že by mohl pomoci i při diabetes. Podle posledních výzkumů vyplývá, že by kašta bělavá mohla pomoci zvyšovat absorpci některých léčiv, nebo potravin. Mimoto jedna z chemických látek, methyleugenol, snižuje účinnost jedů.

Kašta léčí otravy

Dvě nově objevené sloučeniny, které byly v nedávné době v kaště bělavé objeveny, napomáhají léčbě:
v Alzheimerovy choroby
v glaukomu
v otravy
v schizofrenie
v epilepsii
v zlepšuje krevní oběh

Aromaterapie s kaštou

Listy kašty jsou nádherně a svěže zelené, většinou patnáct, až dvacet centimetrů dlouhé. Listy mají zvláštní, kořeněné aroma. Rozemleté a sušené se stejně jako rozemletá kůra kašty využívají také v aromaterapii.
v Mimo své léčivé vlastnosti má tento strom také světlé, lehké a měkké dřevo, ze kterého se vyrábí nábytek, dýhy a drobné předměty. Jeho dřevo je nasáklé charakteristickým éterickým olejem, který obsahuje právě safrol, který působí insekticidně, aby dřevo nebylo napadáno hmyzem.
kuchyňské potřeby
V minulosti byl tento olej získáván z kořenů a kůry stromy, kdy se přidával:
v do kosmetických výrobků
v toaletních mýdel
v tabákových výrobků
v likérů a cukrářských výrobků
v čajů a limonád
v kořenového piva