Galerie kuchyní aneb inspirace správným směrem

Pokud si zařizujete bydlení, čeká vás rekonstrukce nebo jen potřebujete novou kuchyň, je třeba vycházet z té stávající. Ta je výchozím bodem a indikátorem. Co vám ve vaší staré kuchyni vadí, chybí apod.

kuchyňké skřínky

Jestli se jedná o nevhodné uspořádání, nedostatečný prostor či vám nevyhovuje poloha dřezu. Mějte na paměti, že v kuchyni přeci jen strávíte jistý čas. Sice moderní technologie mnoho usnadní a jsou jistou časovou úsporou.

Galerie kuchyní vám nabízí řešení do menšího i většího interiéru. Základním kritériem je totiž velikost kuchyně, která je k dispozici. Od toho se odvíjí kuchyňská linka a celkové uspořádání. Základem je rovná linka. Pro majitele velkého prostoru je pak ideální volba linky do tvaru písmene L, kde vznikne lepší prostor pro umístění různých spotřebičů.

Využití kuchyně

Při výběru kuchyně je nutno brát ohled na to, co od nové kuchyně očekáváte. Dobře si promyslete, k čemu všemu bude tato místnost sloužit. Ať už se jedná o přípravu a vaření pokrmů, stejně tak zda bude místem pro setkání a zábavu. Jestli v kuchyni budete chtít stůl, který bude sloužit nejen jako jídelní, ale také ho budou využívat děti. Zde je zapotřebí myslet na bezpečnost.

Přeci jen v kuchyni trávíme denně jistou dobu. Mnozí tak v kuchyni preferují i malý pracovní kout s počítačem. Rozhodně nepodcenit tento významný prostor. Už při plánování na vše myslete, než si necháte udělat kuchyň dle vašich představ. Efektivní pomocí je samozřejmě i dostupná galerie kuchyní, kde se můžete dostatečně inspirovat.

skříně

Myslete na základní prostory

Jedná se o jisté zóny, které znamenají přípravu jídla, vaření a pečení, omývání a mytí nádobí, úložné prostory a zásoby potravin. K přípravě jídla je zapotřebí odolná a dostatečně velká pracovní plocha.

Výška pracovní plochy i poloha skříněk lze ergonomicky upravit k vaší výšce. Účinné je umístění úložných prostor pro kuchyňské pomocníky, týká se i prkének na krájení a kuchyňských nožů. Důraz je třeba dbát i na kvalitu osvětlení pracovní plochy.