Aby byl náš bazén průzračný

Zařídit si u svého domu bazén je des dost běžná záležitost. Ke komfortu bydlení patří, že dovolí-li to počasí, chceme trávit volný čas na své zahradě u svého bazénu. Má to své výhody. Vše máme u ruky, při osvěžujícím koupání se můžeme občerstvit v naší kuchyni, na své zahradě máme pohodlí a své soukromí. Mělo by být pravidlem, že i voda v bazénu je nezávadná a víme, že jsem si jí zkontrolovaly. Je to určitá jistota, chceme-li koupat malé děti, které se při koupání chtě nechtě bazénové vody napijí. Správně ošetřovaná voda je totiž bez bakterií.
manor house

Co je nutné ohlídat

Základním pravidlem je, že kontrolujeme vodu zrakem. Nejen kontrolujeme naváté smětí nebo živočichy, které se do bazénu nechtěně dostaly, ale hodnotíme denně i barvu vody. Pokud se nám voda začíná více zelenat, je to známka, že se nám ve vodě množí řasy. Pomoc je různá. Buď si můžeme pozvat odbornou firmu, která nám chemii vody upraví nebo si můžeme pomoci sami. Navštívíme bazénové centrum, kde nám odborníci poradí, jak na to.

Použijte Algicid

Přípravek  Algicid Vám pomůže zbavit se nežádoucích  řas v bazénové vodě, včetně eliminace  možného zeleného zákalu. Jedná se o kapalný přípravek, spolehlivě zamezující růstu a rozmnožování  řas, které se v bazénové vodě mohou objevit při poklesu koncentrace  dezinfekční látky  v extrémně horkých letních dnech.
lehátka u bazénu

Uvedené podmínky podporují rychlý růst a rozmnožování řas ve vodě, čímž dochází k prudkému zhoršení kvality bazénové vody. V takové chvíli už si nezaplaveme. Voda je nechutná a pro naší pokožku závadná. Použijeme-li  však přípravek Algicid podle návodu, náš bazén opět zprůzrační a my se budeme na osvěžení moci zase těšit. Vlastnit bazén je nejen se příjemně osvěžit a relaxovat, ale je také nutné seznámit se s péčí o vodu. Jedině tak docílíme, aby nám bazén sloužil dle našeho přání.